علت سیاه کردن کارتریج چیست؟

علت سیاه کردن کارتریج چیست؟

علت سیاه کردن کارتریج چیست؟

کارتریج های جوهر پس از مدتی استفاده بدون تمیز کردن، بقایای جوهر راکد و توده ای در داخل آن می ماند. هنگامی که این اتفاق می افتد چاپگر جوهر ناامن را چاپ می کند و باعث می شود سند چاپ شده دارای رگه های سیاه، لبه های لکه دار و غیره باشد. علت سیاه کردن کارتریج در مرحله اول این مورد است.

پرینتر کلینیک خدمات ویژه گذاشته است و پیشنهاد می شود حتما حتما از آن استفاده کنید کاربرانی که از طریق وب سایت برای خدمات شارژ کارتریج در محل تماس بگیرند هزینه ایاب و ذهاب گرفته نمی شود

باید کارتریج جوهر چاپگر را بردارید باقیمانده جوهر را بردارید دوباره آن را تمیز کنید و جوهر جدید را در چاپگر جایگزین کنید. برای اطمینان از اینکه اسناد چاپ شده همیشه زیبا و بدون خطوط جوهر هستند باید کارتریج های جوهر را به طور منظم تمیز کنید.

برف پاک کن بزرگ جوهر برای بازیابی جوهر اضافی در فرآیند چاپ استفاده می شود. پس از مدت زمان استفاده، پودر جوهر می چسبد، برای مدت طولانی بدون تمیز کردن منظم جمع می شود و باعث می شود چاپگر اسناد را با لبه های سیاه کاغذ چاپ کند و جوهر روی کاغذ آغشته شود.

چگونه علت سیاه کردن کارتریج رفع کنیم

چگونه سیاه کردن کارتریج رفع کنیم

 

برای به حداقل رساندن رکود بیش از حد جوهر، باید به تمیز کردن پاک کن بزرگ جوهر به طور منظم توجه کنید. شما باید به طور منظم تمیز کنید زیرا اگر راکد ماندن برای مدت طولانی منجر به آسیب غیرقابل برگشت شود ممکن است مجبور شوید پاک کن جوهر بزرگ را به طور کامل تعویض کنید.

پاک کن جوهر کوچک بخش نسبتاً مهمی در چاپگر است که مقدار کافی جوهر را برای فرآیند چاپ روان تراز و استخراج می کند. هنگامی که پاک کن جوهر آسیب می بیند نمی تواند میزان جوهر چاپ شده را کنترل کند و منجر به پدیده سیاه شدن چاپ در لبه کاغذ می شود چگونه سیاه کردن کارتریج رفع کنیم  در برخی موارد این پاک کن ها هستند.

باید پد جوهر کوچک جدید را تعویض کنید تا هم در زمان صرفه جویی شود و هم از هدر رفتن منابع با آسیب رساندن به بسیاری از چاپ ها جلوگیری شود.

درام (درام) بخش بسیار مهمی برای کمک به تبدیل تصاویر است. همچنین در چاپگر نام دیگری به نام درام دارد، زیرا از کلمات برای تبدیل کاراکتر ها و تصاویر به کاغذ چاپ شده استفاده می کند. هنگامی که درام به دلیل سایش یا خراش به دلیل نگهداری نامناسب آسیب دیده باشد، ممکن است باعث لکه دار شدن جوهر شود و لبه های کاغذ سیاه شود.

شما باید درام چاپگر را به خوبی حفظ و نگهداری کنید. اگر درام چاپگر خراشیده، آسیب دیده، فرسوده شده است، باید درام جدید را تعویض کنید.

هنگام تعویض درام جدید، همیشه باید پاک کن جوهر را تعویض کنید تا مطمئن شوید که درام جدید توسط پاک کن قدیمی خراشیده نشود. این بهترین راه برای اطمینان از سیاه بودن لبه های چاپگر است.

اگر علت سیاه کردن کارتریج را پیدا نکرید باید پرینتر خود را نزد یک تعمیر کار ماهر ببرید تا تعمیر آن به شکل صحیح انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان