چگونه بفهمیم کارتریج تمام شده؟ (برای همه پرینتر ها)

چگونه بفهمیم کارتریج تمام شده

چگونه بفهمیم کارتریج تمام شده؟ (برای همه پرینتر ها)

اگر پرینت های شما محو یا لکه دار هستند ممکن است وقت آن رسیده است که کارتریج های جوهر خود را تعویض کنید. وقتی سطح جوهر رو به اتمام است احتمال خشک شدن رنگ داخل کارتریج وجود دارد  و نازل جوهر را مسدود کند.

این بدان معنی است فشار زیادی به چاپگر یا درستگاه کپی وارد می شود چرا که که چاپگر شما سعی می کند جوهر بیشتری نسبت به معمول پخش کند که می تواند باعث خرابی چاپگر شما شود در ادامه درباره زمان شارژ کارتریج در محل  صحبت می کنیم.

نحوه بررسی سطح جوهر چاپگر در ویندوز

برای بررسی سطح جوهر چاپگر در ویندوز صرف نظر از برند، مراحل زیر را دنبال کنید.

  1. روی منوی start کلیک کنید و «Device and printer» را جستجو کنید.
  2. Device and printer را در نوار جستجو انتخاب کنید. این به شما امکان می دهد چاپگر های متصل به رایانه را ببینید.

روی چاپگری که می خواهید بررسی کنید کلیک کنید سطح جوهر را در پایین بخش دستگاه ها و چاپگر ها مشاهده خواهید کرد. در زیر این قسمت وضعیت ظاهر می شود که می توانید برای اطلاعات بیشتر روی آن کلیک کنید و اگر تمام شدن کارتریج را نشان داد نیاز به شارژ کارتریج در محل شرق تهران  دارید.

چک کردن کارتیج از روی سخت افزار هم در اکثر دستگاه ها مشابه است برای نمونه چند دستگاه را با هم بررسی می کنیم.

چگونه بفهمیم کارتریج پرینتر اپسون تمام شده

چگونه بفهمیم کارتریج پرینتر اپسون تمام شده

این چاپگر ها مجهز به ابزار Status Monitor Utility هستند که میزان باقی مانده جوهر Epson را در چاپگر شما بررسی می کند و اگر خالی بود شارژ کارتریج در محل غرب تهران  را انجام دهید. می توانید از درایور چاپگر که بسته به مدل دستگاهتان، از طریق منوی استارت یا داشبورد صفحه اصلی به آن دسترسی پیدا کنید.

از اینجا می توانید بسیاری از اطلاعات خطای احتمالی مانند گیر کردن کاغذ را ببینید. با این حال، اگر کارتریج خراب باشد برنامه کاربردی قادر به محاسبه اندازه جوهر نخواهد بود.

چگونه بفهمیم کارتریج پرینتر HP  تمام شده

چگونه بفهمیم کارتریج پرینتر HP  تمام شده

اگر رایانه ویندوزی دارید باید یک ابزار رایگان به نام HP Print and Scan Doctor را دانلود و اجرا کنید. این به طور خودکار عیب یابی عیب یابی را برای شناسایی هر گونه مشکلی که ممکن است داشته باشید انجام می دهد.

برای بررسی سطح جوهر چاپگر HP خود، ابزار را باز کرده و روی Printer/Supply Levels کلیک کنید. با این کار میزان جوهر و تونر تخمین زده می شود.

  • برای ویندوز ۱۰، اندروید و iOS باید برنامه HP Smart را دانلود کنید. سطوح جوهر HP در صفحه اصلی برنامه نمایش داده می شود.
  • در Mac، می توانید از setting system > چاپگر ها و اسکنر ها > گزینه ها و tools برای مشاهده سطوح جوهر استفاده کنید و اگر اتمام آن را نمایش داد به سراغ شارژ کارتریج در محل شمال تهران  بروید.
  • چگونه بفهمیم کارتریج پرینتر Lexmark تمام شده

چگونه بفهمیم کارتریج پرینتر Lexmark تمام شده

با چاپگر Lexmark می توانید از رایانه یا صفحه نمایش چاپگر به سطوح جوهر دسترسی داشته باشید. از رایانه خود، باید برنامه Lexmark P910 Series Utility را دانلود و باز کنید. پس از باز کردن، روی برگه کارتریج ها کلیک کنید تا وضعیت جوهر Lexmark را ببینید.

چگونه سطح جوهر را در چاپگر Canon بررسی می کنید؟

  1. Canon IJ Status Monitor را راه اندازی کنید.
  2. روی برگه تعمیر و نگهداری کلیک کنید تا به صفحه نمایش وضعیت چاپگر هدایت شوید. در اینجا می توانید سطوح جوهر را در صفحه بازشو مشاهده کنید.

اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید روی  detailsکلیک کنید و با جزئیات بیشتری در مورد میزان جوهر باقی مانده در چاپگر Canon خود خواهید دید و اگر نیاز بود اقدام به ارژ کارتریج نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان